عکسنامه

۱ مطلب در شهریور ۱۳۹۳ ثبت شده است

پنجشنبه, ۲۷ شهریور ۱۳۹۳، ۱۲:۴۵ ب.ظ

گروه جهادی محمد رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم

اولین اردوی جهادی بنده، با گروه جهادی محمد رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم، شهریور امسال در روستای قنداب از توابع استان سیستان و بلوچستان رقم خورد. تماشای روستا برای من بسیار تکان دهنده بود. در نگاه اول دو چیز به چشم می آید:
اول خانه هایی بسیار کوچک و سطحی ساخت
دوم مردمانی بی آلایش، ساده و از همه چیز محروم که با دیدن گروه، گویی بهشت را نصیبشان کرده اند. (فاصله ای چند ساعته از روستا تا شهر، بیانگر محرومیت این روستا می باشد. روستایی که مطمئنا نامش هم برای تعدادی از مسؤلین آن منطقه ناآشنا می باشد).
با توجه به مسیری 28 ساعته از اصفهان تا روستای محروم قنداب، شاید اصلی ترین دلیلی که گروه این منطقه را برای خدمت رسانی انتخاب کرده، زندگی برادران اهل تسنن در این روستا باشد. خانواده هایی که امیدی برای خدمت از سوی مسؤلین خود ندارند و به نظرشان انقلاب ایران دست آوردی برایشان نداشته است.
امروز کاری که از ما بر می آید، زخم نزدن بر دردهای زندگی این هاست. با حرفهایمان، قیافه هایمان، زندگی فانتزیمان و ...
بیاییم زنبیل خفت معیشت زدگی را برای چند روز زمین بگذاریم و پای صحبت هموطنانمان بنشینیم و به دردهایشان برسیم.
با توجه به اینکه گروه جهادی محمد رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم چند سالی در این منطقه به خدمت رسانی مشغول است، در رفتار آنها صمیمانه ترین جنس برخورد با مردم مشاهده می شود.

این گروه در روستا مقید به چند امر است:
اول: نشان دادن چهره واقعی شیعیان امیرالمؤمنین، علی علیه السلام با رفتار و عملکرد افراد گروه.
دوم: صادر کردن روحیه ی انقلابی به مناطق محروم.
سوم: عمل به فرمایش رهبر معظم انقلاب، امام خامنه ای مدظله العالی در رابطه با وحدت شیعه و سنی.
همراهی کودکان و به استقبال ما آمدن از روز دوم، پذیرایی اهالی روستا از گروه در هر زمان و مکان و استقبال پرشور مردم در مراسم جشن وحدت، همه و همه نمایانگر رسیدن گروه به اهداف خود می باشد.
جدای از برنامه هایی که برای اهالی روستا تدارک دیده شده، برنامه هایی نیز برای افراد گروه مشخص شده است که از بین تمام آنها، سلام بر سید و سالار شهیدان به هنگام غروب آفتاب و همخوانی شعری مشخص، دو مرتبه در روز بسیار برایم با برکت بود.

به طور خلاصه گروه جهادی محمد رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم را گروهی بی تکلف دیدم که به زبانی ساده و صمیمی در پی انتشار و معرفی چهره واقعی تشیع و روحیه ی انقلابی است. جوانانی با روحیه ای بسیجی که به درستی لقب سربازان امام خامنه ای مدظله العالی بر پیشانیشان نقش بسته و علاوه بر تحمل سختی های بسیار، مصمم تر از همیشه بر راه خود پافشاری می کنند.


ادامه ی عکس ها را می توانید از اینجا مشاهده فرمایید.۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ شهریور ۹۳ ، ۱۲:۴۵
امید طاهری